TEKNOLOJİ KAVRAMLARI ARASINDAKİ BAĞLANTILAR

Her zamankinden daha fazla teknoloji kavramları hayatımıza giriyor. Bizler tabi ki sektörün içinde olarak bir çok terimi içselleştirmiş olabiliriz fakat IT alanı dışındaki branşlardaki yöneticilere IOT dediğimizde şaşırıp kalabilir. 

IOT değil de Mobil cihazından kombinle iletişimde olacaksın dersen veya araban evine yaklaştığında kombinle iletişime geçip sana gerekli ortamı hazırlayacak dediğinde "Dijitalleşen Dünya" der tabii ki. 

Aynı kombinin üreticisne de servis-bakım zamanları konusunda bilgi aktarması da ve üretim sırasında RF tag'leri ile tag'lenmesi ve de üretim bandından satış noktasına takibi de başka bir endüstriyel konudur : Endüstri 4.0 

Bu ana teknoloji kavramları arasındaki bağlantıları hem sektör hem de kullanıcı hem de IT'ye yardımcı sektörler açısından çok iyi bilmek ve anlatmak IT sektörü yöneticilerinin görevleri arasındadır ve bu konuda zaafa yer vermemek gerekir. 

Bu terimler : Telekom, Yazılım, ARGE/Inovasyon, IOT, 5G, Endüstri4.0, Bulut Bilişim, Elektrik/Otomasyon, Mobilite, Dijitalleşme, 3D Printing, Yapay Zeka, Smart City, Analytics/Big Data, Robotik, Otomasyon/SCADA ...

Endüstri4.0 'a biz "Dijital Endüstri" de diyebiliriz. Bu zaten yaşanan ve kaçınılmaz bir süreç. 

Bu konuları ve terimleri karşılıklı değerlendirmek üzere 1 Şubat 2017 Çarşamba günü 13:30-17:00 arasında İTÜ Teknopark Arı-2 binasında TTGV ofisinde bir seminerimiz olacak. Seminerimizin konuşmacıları aşağıdaki gibidir : 

1. Ali Rıza Ersoy     :  Siemens AS / Turkey , Executive Board Member,  Deputy General Manager
Digital Factory Division Director

2. İlhan Bağören :  Telenity CEO 

LCV : 

Post a Comment

Daha yeni Daha eski