Global Finance 2016 Ödülleri’nde Odeabank 5 Ödül Kazandı

Global Finance 2016 Ödülleri’nde Odeabank 5 Ödül Kazandı

Global Finance 2016 Dijital Bankacılık Ödülleri’nde Odeabank, Türkiye’nin “En İyi Dijital Bankası” seçildi. Odeabank ayrıca, “Fatura Ödeme ve Gösterimi”, “Bilgi Güvenliği”, “Yatırım Hizmetleri” ve “Sosyal Medya” kategorilerinde de Batı Avrupa’nın en iyisi olmayı başardı.

Dünyanın saygın finans yayınlarından biri olan Global Finance’ın bu yıl 17’incisini düzenlediği “2016 Dünyanın En İyi Dijital Bankaları Ödülleri”nde kazananlar açıklandı. Türkiye'nin genç ve yenilikçi bankası OdeabankGlobal Finance’ten bu yıl 5 ödülle döndü. Odeabank Bireysel Bankacılık kategorisinde Türkiye’nin “En İyi Dijital Bankası seçilirken, “Fatura Ödeme ve Gösterimi, “Bilgi Güvenliği”, “Yatırım Hizmetleri” ve “Sosyal Medya” kategorilerinde de Batı Avrupa’nın en iyisi oldu.

Türk Bankacılık sektörüne kazandırdığı yenilikler ile uluslararası platformda adından söz ettiren Odeabank, yeni teknolojilere yatırım yaparak dijital bankacılık ağını güçlendirmeyi ve Türkiye'de hiçbir bankacılık hizmetinden faydalanmayan yaklaşık 1 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Odeabank Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hüseyin Özkaya, “Geçtiğimiz aylarda başta IFC ve EBRD gibi iki saygın ve prestijli kuruluşun, diğer yatırımcılarla birlikte Odeabank'a duydukları güven neticesinde sermayemizi toplamda 1 milyar TL artırma kararı aldık. Bu sermayeyi şube ağımıza, dijital bankacılık kanallarımıza ve teknolojiye yatırım yaparak kullanacağız. Böylece rekabetçi Türk bankacılık piyasasının ilk 10'undaki en genç banka olarak kurumsal, ticari, KOBİ ve bireysel müşterilerimize en yüksek kalitede hizmet vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Dünyanın saygın finans yayını olan Global Finans, her yıl Asya-Pasifik, Orta ve Doğu Avrupa, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika, Kuzey Amerika ve Batı Avrupa olmak üzere 6 bölgede belirlediği finalistler arasından dünyanın en iyi dijital bankalarını seçiyor.

Odeabank Hakkında
Bank Audi’nin çoğunluk hissedarı olduğu Odeabank, 28 Ekim 2011’de Türkiye’de mevduat bankası olarak kurulma iznini aldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından 2 Ekim 2012 tarihinde faaliyet izni onaylanan Odeabank, 533 milyon 520 bin TL ödenmiş sermayesi ile faaliyete başladı. 2016’nın ilk çeyreği itibariyle 15 ilde 55 şubesi ve 1500’ü aşkın çalışanı ile faaliyet gösteren, sektör sıralamasında özel bankalar arasında mevduatlarda 8’inci, toplam aktiflerde ise 9’uncu büyük banka konumunda bulunan Odeabank’ın aktifleri 29.5 milyar TL; toplam kredileri 21.5 milyar TL, mevduatları ise 23 milyar TL seviyesindedir.


Bağlantılar
www.odeabank.com.tr
www.facebook.com/OdeaBank/
twitter.com/Odeabank
www.youtube.com/user/odeabank
www.linkedin.com/company/2759616www.instagram.com/odeabank
Post a Comment

Daha yeni Daha eski